9η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2022

Γιορτάζουμε την 9η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2022, συμμετέχουμε στην Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού και μεταδίδουμε το κοινό σύνθημα «ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα, ΥΓΕΙΑ μια ΖΩΗ».
Οι μαθήτριες και οι μαθητές, του 1ου ΓΕΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Εκπαίδευσης της χώρας, με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών φυσικής αγωγής Γεώργιο Μαλετζίδη και Μαρία Φακή και σε συνεργασία με εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων, γιορτάζουν, μέσα από συνδυαστικές αθλητικές, ,καλλιτεχνικές και εκπαιδευτικές δράσεις, τη χαρά της άθλησης!
Ευχαριστούμε πολύ τον εθνικό προπονητή Νίκο Βουδούρη που για ακόμα μια φορά ανταποκρίθηκε στο κάλεσμά μας για να μας παρουσιάσει το ολυμπιακό άθλημα της σκοποβολής στο σχολείο μας.
Συγχαίρουμε όλους τους μαθητές /τριες για τη ευγενή άμιλλα καθώς και το αθλητικό ήθος που επέδειξαν κατά τη διάρκεια των δραστηριοτήτων.