Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2023

Στα πλαίσια της Ευρωπαικής Εβδομάδας Σχολικού αθλητισμού και της 10ης Πανελλήνιας ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, το σχολείο μας συμμετείχε σύσσωμο στην Πανελλήνια Σχολική “Σκυταλοδρομία του ΕΥ” με τίτλο “τρέχω για την ΕΥτυχία”.
305 μαθητές/τριες διένυσαν το γύρο του στρατοπέδου ”Παύλου Μελά” κάνοντας τα τριπλάσια βήματα από το προτεινόμενο (6.322 βήματα), διδάσκοντας αξίες, συμπεριφορές και αθλητικά ιδεώδη.
Στη συνέχεια χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς και συμμετείχαν σε αγώνες αθλοπαιδείας στις αθλητικές εγκαταστάσεις του σχολείου μας.
Συγχρόνως συγκροτήθηκαν και οι σχολικές ομάδες που θα συμμετέχουν στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα 2023-2024, καλαθοσφαίρισης, πετοσφαίρισης και ποδοσφαίρου.
Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές/τριες μας που συμμετείχαν με πολύ μεράκι και καλή διάθεση στη δράση!

…και βίντεο