Ενημέρωση γονέων (σχ.έτος 2017-2018)

Αποτέλεσμα εικόνας για ενημερωση γονεωνΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Καθηγητών του 1ου ΓΕ.Λ. Σταυρούπολης καλεί τους Γονείς και Κηδεμόνες των μαθητών του Λυκείου τη Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου 2017 και  ώρα 18:00–20:00 στην απογευματινή ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ, σχετικά με τη φοίτηση και επίδοση των μαθητών.

ΘΑ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ:

1. Ώρα 17:00, στο Αμφιθέατρο του σχολείου ενημέρωση για τoυς γονείς και κηδεμόνες της Β’ Λυκείου σε σχέση με το πώς διαμορφώνεται το Νέο Εκπαιδευτικό Σύστημα με βάση τα πρόσφατα στοιχεία του Υπουργείου Παιδείας και στη συνέχεια σε αίθουσα του Λυκείου ενημέρωση για την εκδρομή στο CERN από τις συνοδούς καθηγήτριες.

2. Ώρα 17:30, στο Αμφιθέατρο του σχολείου ενημέρωση για τoυς γονείς και κηδεμόνες της Γ’ Λυκείου σε σχέση με το πώς διαμορφώνεται το Νέο Εκπαιδευτικό Σύστημα με βάση τα πρόσφατα στοιχεία του Υπουργείου Παιδείας.           .

Η συνεργασία γονέων και διδασκόντων αποτελεί μια σημαντική προϋπόθεση για την ορθή αντιμετώπιση των διαφόρων δυσκολιών που τυχόν παρουσιάζονται στην πρόοδο του μαθητή.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΚΑΡΟΥΛΗ-ΠΑΡΔΑΛΑ ΦΩΤΕΙΝΗ